Güncel

Yürüyüş Dergisi muhabiri Gazi Mahallesi’nde sırtından vuruldu

H. Merkezi: Yürüyüş Dergisi Muhabiri Ebru Yeşilırmak, Gazi Mahallesi’nde polisin açtığı ateşle sırtından yaralandı.

Gazi Mahallesi’nde Yürüyüş Dergisi muhabiri Ebru Yeşilırmak polislerin silahlı saldırısı sonucu sırtından vuruldu. Baraj Yol gecekondu bölgesine yönelik operasyon sırasında bulundukları aracı polisin taraması sonucu vurulan Yeşilırmak, yaralı bir şekilde gözaltına alındı. Yaralı halde bir saat polis ablukası altında bekletilen Yeşilırmak, elleri kelepçeli ve ağzı kapatılarak hastaneye götürüldü.

Yeşilırmak ile birlikte gözaltına alınan Gazi Temel Haklar çalışanı Gökhan Yıldırım, Yürüyüş Dergisi dağıtımından dönerken araçlarının silahla durdurulmaya çalışıldığını, silahları görünce durmayıp devam ettiklerini ve daha sonra da aracın silahla tarandığını belirtti.

Ebru Yeşilırmak’a yönelik saldırıya ilişkin açıklama yapan Yürüyüş Dergisi, AKP’nin halkı, devrimcileri sokakta yürüyemez hale getirmeye çalıştığı belirtildi. Yeşilırmak’ın açıkça katledilemeye çalışıldığı belirtilen açıklamada, “Yeşilırmak için çağrılan ambulansa da polis ateş açtı. Ambulansı saatlerce bekleten polis, son olarak Yeşilırmak’ın sığındığı eve de baskın düzenledi. Polis, ters kelepçe yaparak, zırhlı araçla hastaneye götürdü. Hastanede de muhabirimize hiçbir sağlık çalışanı tarafından müdahale edilmesine izin verilmedi. Bu da muhabirimizin açıkça katledilmek istendiğini gösteriyor” denildi.

Yeşilırmak’ın Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde polis gözetiminde tedavi edildiği öğrenildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu