Emek

Zeytinburnu HDK Punto Direnişini ziyaret etti

Punto Deri Direnişinin 44. günü Zeytinburnu HDK bileşenleri direnişi ziyaret etti.

Punto Deri Direnişinin Selamlıyoruz” pankartıyla sloganlar atarak ziyaret alanına gelen HDK bileşenleri “Sendika haktır engellenemez”, “Punto’ya sendika girecek başka yolu yok”, “İşçilerin birliği hakların kardeşliği” sloganları atarak direniş alanına geldiler.

Punto Deri direnişçisi Ramazan; iki kişiyle başlayan direnişin bugün 19 kişiyle devam ettiği ve kapı önünde 44 gündür direndiklerini ve haklarını alana, Punto’ya sendika girene kadar da direneceklerini söyledi. Ziyaretlerine gelen HDK Zeytinburnu bileşenlerine teşekkür ederek işçilerin burada olmasının sebebi patron ve devletin ortak tavrı olduğunu, Zeytinburnu’nda direnişlerin kazanacağının vurgusunu yaptı.

HDK adına yapılan konuşmada; devletin yasalarının patronlara yönelik olmadığı haksız uygulamalardan karşısında olacaklarını işçilerin sadece daha sağlıklı iyi çalışma koşulları ve anayasal haklarını kullanmak istedikleri için kapı önünde olduklarını söyledi. Her fırsatta Punto Deri işçilerinin direnişin yanında olacaklarını onları yalnız bırakmayacaklarını söyledi.

Halaylar çekildi, türküler söylendi. Direnişçiler saat 16.00 de çaya çıkan arkadaşlarıyla birlikte sloganlar attılar ve ziyaret sonlandırıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu