Güncel

İzmir’de haftalık gazete çalışmalarımız başladı

Gazetemizin yayın periyodunun haftalık olmasıyla beraber mahallerdeki çalışmalarımız başladı. Helvacı Köyü ve Narlıdere de yapılan çalışmalarda gazetemizi kitlelere ulaştırarak, özellikle Narlıdere’de kitlelerle ilişkiye geçtik. Aynı zamanda stikerlarımızı bir çok yere yapıştırdık.

Narlıdere’nin yeni bir çalışma alanı olmasına karşın halk bizleri çok sıcak karşılayarak, Partizanı tanıdıklarını daha önceki yıllarda burada faaliyet yürüttüklerini, uzun zaman sonra tekrar gazetemiz olan Özgür Geleceği gördüklerine çok mutlu olduklarını dile getirdi. Bizlerde kendilerine gazetemizin haftalık olduğunu,  artık her hafta kendilerine ulaştıracağımızı söyleyerek ayrıldık.

Dağıtım sırasında okurlarla Alevi ve Kürt sorunu üzerine konuşma fırsatı bulduk.

Narlıdere halkı Alevi sorunu üzerine sohbet ederken Aleviinancının yok edilmek istendiğini ve kendilerinin istediği bir Alevi yaratmaya çalıştıklarını  dile getirerek “Devletin Alevisi” olmayacaklarını söyledi.

Dağıtım sonrası dağıtımın nasıl geçtiğine dair bir değerlendirme yaparak diğer haftaların daha nitelikli geçmesi için bahsi geçen bölgedeki okurlarımıza her sayıyı daha düzenli bir şekilde ulaştırmak için, daha planlı ve programlı bir şekilde çalışmalarımızın süreceğimizin ve gazetemizi haftalık olarak dağıtmaya devam edeceğimizin kararını aldık.

 

İzmir Özgür Gelecek okurları

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu