Güncel

İzmir’de tutsaklarla dayanışma etkinliği

İzmir: Tüm Türkiye ve Dünya kamuoyunun bildiği gibi Gezi İsyanı halen devam etmekte.

Bununla birlikte de tabi ki devletin faşist saldırıları da artmış bulunmaktadır. Özellikle İzmir’de bu saldıralar fazlasıyla yansımasını buldu. Yaklaşık 50 kişi tutuklandı. Fakat halkın direnişi ve dayanışması hala devam etmektedir. İzmir’de Gezi İsyanı kapsamında tutuklanan bütün tutsaklar için 20 Temmuz Cumartesi günü saat 19:00 da İzmir Alsancak İskelesi’nin önünde toplanan binlerce kişi Gündoğdu Meydanı’na kadar bir yürüyüş yaptı.

Yapılan yürüyüşten sonra Tutsaklarla Dayanışma etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Cevdet Bağca, Grup Gün Işığı, Hakan Akmaz ve Grup Yelin’in yanısıra İzmir Müzisyenler Derneği ve Yeni Kapı Tiyatro topluluğu da katıldı. Bunun dışında etkinliğe katılan ailelerin söz alıp konuşması ve tutsaklardan gelen mesaj ve mektupların okunması da duygusal anlar yaşattı. Binlerce insanın katıldığı etkinlikte tutsaklarla dayanışmak için aynı zamanda su ve dayanışma kartları yoğun bir şekilde satıldı.

İzmir’de içlerinde Partizan’ın da olduğu birçok devrimci-demokrat kurumun ve forumlarında desteğiyle düzenlenen etkinlik gece saat 00:30 gibi son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu