Güncel

İzmir’de Tutuklama Furyası Sürüyor!‏

İzmir: Geçtiğimiz günlerde İzmir’de 25 gezi direnişçisinin tutuklanmasının ardından 5 Temmuz da BDSP, Halk Cephesi, EÖC okur ve üyeleri olan 15 kişininin evleri basılarak gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan 15 gezi direnişçisi 8 Temmuz da savcılığa çıkartıldı.

Savcılığın uzun süren sorgusundan sonra 2 direnişçi serbest bırakıldı ve kalan 13 kişi mahkemeye sevk edildi. Gece geç saatlere kadar süren mahkeme hiç de bizi şaşırtacak kararı vermedi ve 13 gezi direnişçisini tutukladı.

İzmir’de son süreçte artan pervasızca saldıraları protesto etmek için 8 Temmuz Pazartesi günü İzmir Bayraklı Adliyesinin önünde saat 13:00 de BDSP, Halk Cephesi ve EÖC tarafından bir basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasında “Bugün Ethem’i katledenler, Taksim’de eylemcilere satırlarla, palalarla saldıranları serbest bırakan devletin, devrimcileri hedef almasının arkasında yatanın kitlelere gözdağı vermek olduğunu bizler çok iyi biliyoruz.” denildi.

Basın açıklamasına Partizan, Kaldıraç, Alınteri, Mücadele Birliği, Devrimci Hareket, DİP, EHP, Halkevleri, Maden-iş ve TKP-1920 destek verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu