GüncelManşet

1 Mayıs Mahallesi’nde çetelere geçit yok!

İstanbul: 1 Mayıs Mahallesi’nde dün (20 Ağustos) akşam saatleri devrimciler ve mahalle halkı uyuşturucu satıcılarına müdahale etti.

Akşam saatlerinde 18 Mayıs Caddesi üzerinde bulunan Sima Düğün Salonu önünde başta Partizanlar olmak üzere, devrimciler ve mahalle halkı bir grup uyuşturucu satıcısı çete artığına müdahale etti.

Müdahale sırasında, “Çeteler halka hesap verecek”, “Çetelerden hesap soracağız” sloganı atıldı. Gerçekleşen müdahalenin ardından çetelerin aileleri gelerek durumu öğrenmek istedi. Devrimciler çocukların yaptıklarını anlatınca ailelerden bazıları, “Bizlerde sizin yanınızdayız” şeklinde konuştu.

Bu olay sonrasından bölgede tekrar toplanmaya başlayan çetelere tekrar müdahale edildi. Müdahale sırasında bir çetecinin bıçak çekmesi sonucu, iki Partizan okuru hafif şekilde yaralandı. Birçok çete artığı burada halkın ve devrimcilerin öfkesinden kaçamadı. Ayrıca devrimcilere bıçak çeken kişi bütün kaçma girişimlerine karşın, mahalleli ve devrimciler öfkesinden kaçamadı. 

1 Mayıs Mahallesi halkı, ajitasyonlarla çeteleşme ve yozlaşmaya geçit vermeyeceğini bir kez daha duyurdu. Gece geç saatlere kadar devrimciler ve mahalleli olası bir saldırıya karşı bölgede bekledi. Ayrıca silahlı çetelerinde arabayla mahallede dolaştığı öğrenildi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu