Güncel

2 TEMMUZ | Selahattin Demirtaş, “Bu acı 25 yıldır hiç azalmadı, çünkü bu acıyı hafifletecek tek bir adım atılmadı”    

HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Sivas Katliamı’nın 25’inci yıl dönümüne ilişkin bir mesaj gönderdi. Demirtaş, “Her 2 Temmuz’da Sivas’ta toplanan on binler, Sivas Katliamı’nın hesabının hukuk önünde adil bir şekilde bir gün sorulacağının garantisidir” dedi.

H. Merkezi: Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi’nde tutsak bulunan Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Sivas Katliamı’nın 25’inci yıl dönümüne ilişkin mesaj gönderdi.

Demirtaş’ın mesajı şu şekilde;

“Yarası kapanmayan, acısı dinmeyen bir vahşetin yıl dönümünde bir kez daha bir araya gelen herkesi selamlıyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. 2 Temmuz’da açılan yara kapanmadı, çünkü aradan geçen 25 yıla rağmen bu yaraya tek bir merhem sürülmedi. Bu acı 25 yıldır hiç azalmadı, çünkü bu acıyı hafifletecek tek bir adım atılmadı. Faşizmin kurumsallaşmaya başladığı bu günlerde, geçmişle yüzleşmek ve hesaplaşmak için tek bir adımın atılmayacağını da biliyoruz. Ancak adalet için, eşitlik ve özgürlük için mücadele etmekten vazgeçecek de değiliz. Ülkemizde zulme ve katliama uğramış herkesin, her kesimin hakkını ve hukukunu savunmaya devam edeceğiz. Birçok engelleme ve baskıya rağmen her 2 Temmuz’da Sivas’ta toplanan on binler, Sivas Katliamı’nın hesabının hukuk önünde adil bir şekilde bir gün sorulacağının garantisidir. 2 Temmuz şehitlerinin ailelerini, dayanışma göstererek duyarlılıkla hareket eden bütün dostları selamlıyor, hepinize sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.”

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu