Dünya

31 Ekim’de Erdoğan’a Karşı Dev Protestoya Katıl….!

Berlin: Çarşamba günü Erdoğan’ın Merkel ile görüşeceği saatte Alman başbakanlığı yakınlarında Kürt, Türk, Ermeni, Alevi, Arap, Asuri ve Ezidi kuruluşlar dev bir protesto mitingi düzenleyecek.

Mitingi organize eden göçmen kuruluşlar  “Ülkesinin cezaevlerinde 750 Kürt tutuklu açlık grevinin ölüm sınırında olan bir başbakan, Almanya’ya gelip resepsiyon veriyorsa utanmalı” dedi.  Türkiyeli göçmenler “Savaş değil barış, tek dil değil çok dil, tek millet değil çok millet, tek din değil çok din” sloganı ve pankartlarıyla karşılayacak.

Konuya ilişkin ATİK Konseyi tarafından yayınlanan  açıklama şöyle:

Bizler Demokratik Göçmen Örgütleri ile birlikte Erdoğan’ı Almanya ve Avrupa‘da istemediğimizi haykırmak için alanlara çıkacağız ve büyük bir protesto mitingiyle sesimizi haykıracağız. Bu ziyaretin yapıldığı zamanda tüm Kürdistan ve Türkiye‘de milyonlar yapılan açlık grevleri eylemcileriyle dayanışmak için her türlü işini, gücünü ve okulunu bırakarak sokaklarda olacaklar. Onların seslerine ses katmak ve desteklemek için bizler de Almanya’da yaşayan halkımızı ve duyarlı olan herkesi Berlin’e davet ediyoruz. Gelin halklarımızın düşmanı olan diktatörlere karşı sesimizi hep birlikte yükseltelim.

31 Ekim günü saat 11.00′de Alman başbakanlık binasında mevkidaşı Merkel ile görüşecek Erdoğan’a yaklaşık 300 metre yakınında bulunan Brandenburg Tor (Kapısı) meydanında AABF, YEKKOM, ATİF, AGİF, DİDF, ÖDA, Arap-Alevileri Gençlik Birliği, TÜDAY ve FKE gibi değişik göçmen kuruluşları ilk kez biraya gelerek “Erdoğan’ı istemiyoruz” protesto mitingi düzenleyecek. Mitingte Yeşiller Eşbaşkanı Claudia Roth ve Sol Parti Grup Başkanı Gregor Gysi konuşma yapacak.

ALMANYA’NIN HER YERİNDEN OTOBÜSLER KALKIYOR

Miting için Almanya’nın her yerinden otobüslerin kalkacağı ve  halkın tüm  kesimlerinin bu  otobüslerle  Berlin’e  gelmeleri  için  çağırıyoruz.    Toplumumuzun tüm bileşenleriyle birlikte ve ortak sloganlar eşliğinde 31.10.2012 Saat 10:30 Brandenburger Tor (Westseite)’de haykıralım.”

ATİK GENEL KONSEYİ

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu