Dünya

Darmstadt’ta açlık grevi basın açıklaması

DARMSTADT: Almanya´nın Darmstadt şehrinde, Türkiye´de devam eden izolasyona ve tecrite karşı ve Kürt halkının haklı taleplerini bir kez daha üzerine basarak duyurma ve alma noktasında yürütülen mücadele ekseninde, Türkiye hapishanelerinde devam eden açlık grevlerine destek amaçlı 3 günlük açlık grevi ve yürüyüş örgütlendi.

Alanımızda oluşturulan platformda yer alan ATIF, AGİF, Halkevi ve Kürdistan Enformasyon Merkezinin ortak çalışması ve kararları doğrultusunda dayanışma amaçlı üç günlük açlık grevi ve yürüyüşe destek ve ilginin yoğun olması, eylemliliğe iradenin yansıması eylemin niteliğini arttırmada önemli etken oluşturdu.

Darmstadt şehrinin en hareketli ve yoğun olan çarşı merkezinde çadır kurarak başlayan eylem 26.10.2012 tarihinde başlayıp 28.10.2012 tarihinde sonlanırıldı.

Açlık grevi eylemimiz, yine aynı amaçla yaklaşık 500 kişilik bir kitle katılımıyla gerçekleştirilen yürüyüşün eylemimizin ikinci gününde olması bunu daha nitelikli ve anlamlı bir duruma getirdi. Bu coşku, kararlılık ve tavırla açlık grevi eylemimiz sonlandırıldı.

ATİF Darmstadt

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu