Dünya

44. GÜN | “Bir insan hayatını neden tehlikeye atar?” diyen Adalet Bakanı’na eylemli cevap

Yoldaşları 44 gündür açlık grevinde olan  Turgut Kaya’nın sesini duyurmak için bugün de hem Sintagma Meydanı’nda hem de bir radyo programında Turgut Kaya’yı hedef alarak “bir insan hayatını neden tehlikeye atar” sorusuna cevap vermek üzere Adalet Bakanlığı önündeydiler

Atina: Hakkındaki Türkiye’ye iade kararını protesto ederek siyasi kimliğinin tanınmasını isteyen Türkiyeli devrimci Turgut Kaya 44 gündür açlık grevinde. Yoldaşları da onun sesi olabilmek için stant, bildiri dağıtımı ve basın açıklamalarını sürdürüyorlar.

Dün Turgut Kaya’nın iade kararı hakkında görüşme yaparak karar vermesi gerekirken bunu erteleyen Adalet Bakanı Stavros Kondonis, katıldığı bir radyo programında Turgut Kaya’yı kast ederek “Bir insan neden hayatını tehlikeye atar?” diye sormuştu. Yoldaşları da Adalet Bakanı’nın bu sorusuna yanıt vermek için bugün Adalet Bakanlığı önünde biraraya geldi.

“Size onu anlatmayacağız, çünkü çok iyi tanıyorsunuz”

Burada eylem yapan Partizan okurları “Turgut Kaya’yı size tekrar anlatmayacağız, çünkü siz onu çok iyi tanıyorsunuz” dediler. Türkiye’ye iade edilmemek için direnen Turgut Kaya için hazırlanan bildirilerin burada dağıtımını gerçekleştiren Partizan okurları, halaylar, alkış ve zılgıtlarla eylemi sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu