Güncel

Aileler, dayanışmayı büyütüyor

İstanbul: Ethem Sarısülük’ün  ailesi İstanbul’a gelerek Gezi Ayaklanmasında polis terörü ile yaralananların ailelerini ziyaret etmeye devam ediyor.

Ethem Sarısülük’ün ailesi İstanbul’a gelerek Berkin Elvan’ın ablası Gamze Elvan’la beraber Taksim İlk Yardım Hastanesi’nde polisin hedef gözeterek attığı gaz bombasıyla başından yaralanan ve şu anda durumu iyi olan Ali Mustafa Tombul’u ziyaret etti.

Bugün (28 Temmuz) Sarısülük ailesi, 21 gündür Taksim İlk Yardım Hastanesi’nde olan  Ali Mustafa Tombul’un ailesine, dayanışmayı dileklerini ilettiler.

Ali Mustafa Tombul’un sağlık durumuyla ilgili Sarısülük ailesine bilgi veren, annesi Öznur Karaağaç Aygün, Mustafa Ali’nin durumunun iyi olduğunu hatta bahçeye çıkardıklarını, artık daha iyi hareket ettiğini ve durumunun gittikçe iyi olduğunu belirtti.

Dayanışmayı büyütelim çocuklarımızın hesabını soralım 

Mustafa Sarısülük dayanışmayı büyütmek  gerektiğini ve mücadeleden vazgeçmemek gerektiğini vurgulayarak;” Bizler aileler olarak çocuklarımızı, kardeşlerimizi vuran katillerin peşinde olmalıyız. Onlardan hesap sormalıyız. Onlar dışarıda ellerini kollarını sallayarak geziyorlar. Bunu da anca birlikte hareket ederek yapabiliriz” dedi.

Katiller aynı, susmayalım hesap soralım

Ardından Mustafa Sarısülük’ün eşi Çiğdem Diren Sarısülük’te geçmiş olsun dileklerini ileterek;” Ethem’i, Mustafa’yı, Medine’yi, İsmail’i ve henüz 14 yaşında olana Berkin’imizi vuran katiler yıllardır bizlere zulüm edenin ta kendisidir. Bizlerdir yıllardır vurulmakta yakılmaktayız. Ama artık yeter diyerek kardeşlerimizi çocuklarımızı sevdiklerimizi vuran bu sisteme bu polis terörüne karşı, sesimizi daha güçlü çıkarmak için, ortak eylemlikler yapılmamız gerekir ve bunun içinde harekete geçmek gerekir” dedi.

Mustafa Sarısülük ve Berkin Elvan’ın aileleri ortak eylemler örgütleyeceklerini ve bu süreçte Mustafa Ali Tombul’un ailesinin de yanlarında görmek istediklerini belirterek ziyareti sonlandırıldı.

 

[widgetkit id=264]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu