GüncelManşet

(Son dakika-Yenileniyor) Taksim Meydanında polis saldırısı an an

Polis akşam saatlerinde Halkların Demokratik Kongresi’nin (HDK) çağrısıyla  gerçekleşecek olan ‘yeryüzü sofrası’ ve forumu engellemek için Gezi Parkı’nı abluka altına aldı.

19.45: Polisler, park içerisindeki Ayaklanmada hayatını kaybedenler için hazırlanan anıt mezarları dağıttı. Belediye ekipleri anıt mezarları çöpe atıyor.

 19.40: Polis oturma eylemi yapan yaklaşık 20 kişilik HDK üyelerinin etrafını çevirmş durumda ve basının görüntü almasını engelliyor.

19.31: Gözaltına alınan 2 kişinin isimleri netleşti. HDK üyesi Haluk Ağabeyoğlu ve SYKP üyesi Dilan Mehmetoğlu gözaltına alındı.

 

19.20: Polis akşam saatlerinde Halkların Demokratik Kongresi’nin (HDK) çağrısıyla BDP İstanbul milletvekilleri Sırrı Süreyya 
Önder, Sebahat Tuncel ve bağımsız milletvekili Levent Tüzel’in de katılımıyla gerçekleşecek olan ‘yeryüzü sofrası’ ve forumu engellemek için Gezi Parkı’nı abluka altına aldı. Ardından kitle   Gezi Parkı merdivenlerinde oturma eylemi yaptı..Halkı kalkan ve coplarla Taksim Anıtı’na süren polis, 3 kişiyi gözaltına aldı.

Fakat şu anda toplanan kitleyi polis darp ederek meydandan istiklal’e sürüyor. Kitle gitmemekte ısrarlı bir şekilde direniyor.

İstiklal ve Taksim Meydanda “bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları yükseliyor.

Gelişmeleri aktaracağız!

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu