Güncel

Aliş’in davası Kayseri’ye kaçırıldı!

Eskişehir: Ali İsmail Korkmaz davasının, Eskişehir valisi Güngör Azim Tuna‘nın yazdığı mektup doğrultusunda,  ‘güvenlik’ gerekçe gösterilerek Eskişehir’den alınıp, Kayseri‘de görülmesine karar verilmesi üzerine Eskişehirliler sokağa indi. Davanın Eskişehir’den kaçırılmasını protesto etmek isteyen, içinde YDG‘lilerinde olduğu grup, saat 18.00 civarında Espark önünde toplandı ve valiliğe yürüdü. 

Kitlenin önünü kesmek isteyen polis, valiliğe yakın bir noktada barikat kurdu. Polis barikatı önüne gelen kitle geri adım atmayarak polisi geri çekilmeye zorladı ve barikatın geri çekilmesi ile valilik önünde bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Bu sırada kitleden sık sık’ Katil Polis Sokaklardan Defol‘ sloganları atıldı.

Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Enver Pervane’nin okuduğu basın açıklamasında, katil polisin Haziran Ayaklanması ve sonrasında eylemcilere uyguladığı şiddet teşhir edilirken, Gezi İsyanında şehit düşenler anıldı. Bu sırada Kitleden coşkulu bir şekilde ‘Devrim Şehitleri Ölümsüzdür‘ sloganları yükseldi. Dava yerinin değiştirilmesinin gezi ruhunun bir korkusu olduğunu belirten Pervane, Ethem’in davasındaki protestoların bir benzerinin Ali İsmail’in davasında da olacağından korkan devletin, katilleri saklamaya ve korumaya çalıştığını söyledi. Demokratik kitle kuruluşları ve halkın bu davanın takipçisi olacağının belirtildiği açıklama, mücadelenin her alanda devam edeceğinin söylenmesi ile ‘Bu Daha Başlangıç, Mücadeleye Devam’ sloganlarıyla bitirildi.

Yürüyüş sırasında kitleden sık sık ‘Ali İsmail Korkmaz Ölümsüzdür‘, ‘Ali’ye Adalet Katillere Müebbet’, ‘Katil Polis Hesap Verecek‘ sloganları atıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu