Güncel

Amed’in birçok köyünde sokağa çıkma yasağı

H.Merkezi: Amed’in Farqin(Silvan), Pasûr(Kulp) ve Lice ilçelerine bağlı köy ve mezralarında ikinci bir emre kadar “sokağa çıkma yasağı” getirildi.

Amed’in Farqin ilçesine bağlı olan; Dolaplıdere ve Dağcılar köyü,  Lice ilçesine bağlı olan; Çıralı, Kıyıköy, Dallıca, Türeli ve Kutlu köyleri, Pasûr ilçesine bağlı olan; Demirli, Kamışlı, Çukurca, Bayırköy, Temren ve Taşköprü köylerinde 09 Ağustos 2016 Salı günü saat 05.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde “sokağa çıkma yasağının” olduğunun yazılı açıklaması Diyarbakır Valiliği tarafından yapıldı.

Pasûr’daki “sokağa çıkma yasağı” kaldırıldı

Ayrıca dün akşam Pasûr ilçesinin kuzeyindeki dağlık bölgede bulunan İslamköy, Dolun, Narlıca, Yaylak ve Ağaçkorur; Farqîn ilçesine bağlı Keklikdere, Görentepe, Üçbasamak, Onbaşılar, Boyunlu, Kayadere ve Taşpınar ile Hezro (Hazro) ilçesine bağlı Ülgen mahallelerinde saat 17.00’dan geçerli olmak üzere “sokağa çıkma yasağı” ilan edilmişti. Valilik tarafından yapılan ikinci bir açıklamada Pasûr kuzeyindeki yasak sabah 05.00 kaldırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu