Güncel

Ankara’da polis bir SMF üyesini kaçırdı

Ankara polisinin devrimci, ilerici ve yurtsever güçlere yönelik kaçırma ve tehdit saldırılarına bir yenisi eklendi.

H. Merkezi: Son olarak ise Ankara’da SMF üyesi Muhammed Uzunay 14 Eylül günü sivil bir araç tarafından alıkonularak tehdit edildi.

Muhammed Uzunay yaşananları gazete Patikaya şu şekilde anlattı:

“Geçtiğimiz günlerde bir kaçırılma vakası ile karşılaştım. Evden sabah saat 10 gibi çıktım, arkamdan bir beyaz Hyundai yaklaştı, araçtan çıkan şahıs polis kimliği gösterip “biraz konuşalım” deyip beni zorla araca bindirdiler.  Araçta 3 kişi vardı,  araca biner binmez “ooo kimler gelmiş, İstanbul nasıldı” gibisinden muhabbetler açtılar.(İstanbul’a gazetede çalışmak için gittiğimi bildikleri izlenimini vermek için)Ben susma hakkımı kullanarak hiçbir şey söylemedim.  Susma hakkımı kullandığımı görünce ücretli öğretmenlik başvurumdan söz açıp “hem bu ülkeye ihanet edip hem de ücretli öğretmenliğe nasıl başvurduğumu” sordular.

Annemin babamın dini hassasiyetlere sahip olduğunu söyleyip beni aşağılamaya çalıştılar.”Bak annen baban namazında niyazında, sen niye terör örgütleri ile berabersin” v.b. cümleler sarfettiler. Ben inmek istediğimi işimin olduğunu söyledim, araç hareket halindeydi bu arada. Sonra Kaypakkaya anması’ndan ötürü açılan soruşturmadan hepimizin tutuklanacağını, devletin bizi sürekli izlediğini söylediler. Ahmet ve Ali nasıl perişan olmuşsa siz de öyle perişan olacaksınız gibi söylemlerde bulundular. Buradaki Ahmet ve Ali ismiyle genel bir isim kastediliyor olabilir(Ali Veli gibi) Ben yine inmek istediğimi söyledim. Küfürler eşliğinde tekme tokat beni tartaklayarak araçtan aşağı attılar.’’

Muhammed Uzunay bundan sonra başına gelebilecek her hangi bir şeyden Ankara polisinin sorumlu olacağını belirtti. Uzunay bu hafta içerisinde Ankara İHD’de bir basın toplantısı yapıp savcılığa suç duyurusunda bulunacağını dile getirdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu