Güncel

Ankara’da HDP mitingi; faşistler polis işbirliği ile kitleye saldırdı

Ankara’nın Batıkent ve Tuzluçayır ilçesinde HDP tarafından mitingler gerçekleştirdi. Partizan’ın da katıldığı mitinglerde, faşistler polis işbirliği ile kitleye saldırdı.  

H. Merkezi: HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ve Ankara milletvekili adayları yüzlerce araçlık konvoyla Batıkent ve Tuzluçayır’da halkla buluştu.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ile Veli Saçılık, Filiz Kerestecioğlu, Nuray Türkmen, Nazım Karakurt’un da bulunduğu HDP Ankara milletvekili adayları, Batıkent Meydanı ve Tuzluçayır Meydanı’nda mitingler gerçekleştirdi. Partizan’ın da katıldığı mitinglerde, HDP seçim otobüsü arkasında yüzlerce araçlık konvoyla Batıkent sokaklarında dolaştı. Yol boyunca HDP konvoyuna zafer işareti ve korna sesleriyle halk da destek verdi.

 “Halk, 25 Haziran sabahına sahip çıkacak”

HDP Eş  Genel Başkanı Sezai Temelli, adaylarla birlikte HDP seçim otobüsüne çıkarak meydandaki kitleyi selamladı. Temelli, HDP Cumhurbaşkanı adayı Demirtaş’ın derhal serbest bırakılması gerektiğini belirterek, Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) içtihatlarını yetire getirmesi çağrısı yaptı.

“Sabahın bir sahibi var” diyen Temelli, halkın 25 Haziran sabahına sahip çıkağını söyledi. Sandık görevlisi ve müşahit olmak için son 2 gün kaldığını hatırlatan Temelli, “Herkesi sandığa sahip çıkmaya çağırıyoruz” dedi.

Temelli, saldırı ve baskılara dikkat çekerek, “Dönen  dönsün yolundan biz dönmeyiz” demesinin ardından HDP seçim otobüsüyle, şarkılar eşliğinde Tuzluçayır’a hareket etti.

Polis işbirliğiyle faşistlerden HDP mitingindeki kitleye saldırı

Batıkent’te gerçekleşen HDP mitinginin ardından dağılan kitleye çevrede bulunan 25-30 kişilik faşist bir grup saldırdı. Saldırıya karşılık verildiğinde ise polis faşist grubu koruyarak, saldırıya uğramış olan kitleye, plastik mermilerle bir kez daha saldırdı. Polis işbirliğiyle gerçekleşen faşist saldırıda iki kişi yaralanırken, polis faşist gruptan hiç kimseyi gözaltına almadı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu