GüncelManşet

Avcılar Belediyesi işçileri işe geri alınmak için somut adım atılmasını istedi

İstanbul: 173 gündür direnişte olan Avcılar Belediyesi temizlik işçileri, bugün direniş çadırlarının önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada, yetkililere Genel Başkan Yardımcılarınca kaleme alınan ve kendilerinin imzaladığı protokole sadık kalmaları ve sorunun çözümü ile ilgili somut adım atmaları için çağrı yapıldı.

Devrimci Demokratik Sendikal Birlik (DDSB)’in de içerisinde bulunduğu Avcılar Dayanışması, Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası, Cam Keramik İş Sendikası, Gıda-İş Sendikası’nın da destek verdiği eylemde basın açıklamasını Belediye-İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Erol Özdemir yaptı. Özdemir, sendika genel merkezi ve sendikal güç birliği platformu bileşenlerinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile sorunun çözümüne ilişkin yapılan görüşme sonrasında yerel yönetimlerden ve sendika ve sivil toplum örgütlerinden sorumlu genel başkan yardımcıları görevlendirilmiş İstanbul İl Başkanlığında konunun muhatapları bir araya gelinerek yapılan görüşme sonunda atılan işçilerin 5 Ekim’de 45 günlük bir süreç içerisinde işe alınacağına dair protokol imzalandığını hatırlattı.

Aradan geçen zamana ve defaten yapılan görüşmelere rağmen Avcılar Belediyesi yetkililerinin  adım atmadığını belirten Özdemir, “İşi ağırdan alarak zaman kazanma işi sürüncemede bırakarak, işçilerin direnişinin sönümleneceğini düşünerek, bu işten kurtulmayı hedefliyor olabilirler” dedi.

İşçilerin hala işe geri alınmadıklarını belirten Özdemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirdiği genel başkan yardımcıları Veli Ağbaba ve Seyit Torun’a ayrıca konunun birinci derecede muhatabı olan Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli’ye çağrıda bulunarak, “Genel Başkan Yardımcılarınca kaleme alınan ve kendilerinin imzaladığı protokole sadık kalmalarını, sorunun çözümü ile ilgili somut adım atmalarını, süreci zamana yayma tehlikesinin belirdiği mevcut durumda konunun takipçisi olmalarını beklediğimizi buradan bir kez daha yinelemek istiyoruz. Aksi halde bu direnişin sönümleneceğini, kendiliğinden biteceğini düşünenlerin yanılacağını Belediye-İş Sendikası olarak bir kez daha ilan ediyoruz” dedi.  

      

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu