Emek

Aydınlıda DDSB çalışması

Aydınlı: Tuzla- Aydınlı Mahallesi DDSB olarak bugün(12 Kasım), Aydınlı Salı Pazarı girişinde kıdem tazminatı ile ilgili stant açtık. Yaklaşık üç saatlik çalışmamızda bildiri, Özgür Gelecek gazetesi dağıtımı ve kıdem tazminatı için imza topladık.

Standımıza ilgi yoğundu özellikle kadınların bildiriye olan ilgileri ve bizlerle sohbet etmeleri üzerine, YDK’nın çıkarmış olduğu broşürleri de standımıza koyarak onlarında dağıtımını gerçekleştirdik.

Müzik dinletisi eşliğinde yürüttüğümüz çalışma sırasında, karşı yolda AKP’nin seçimlerle ilgili standı vardı ve onlarda müzik çalıyorlardı. Halktan birileri gelerek “Daha güçlü çalın geçler AKP’yi buradan süpürün” demesi bu alanda daha örgütlü çalışma yürütmek ve insanların oluşan bu öfkesini kanalize edebilmek gerektiği noktasında tartışma yürütmemize neden oldu. İnsanların bildirileri hiç yere atmaması, elleri dolu olanların “Poşetin içine koyun eve götüreyim evdekilerde okusun” demesi bizleri daha da coşkulandırdı. Bildirileri verirken sohbet ettiğimiz ev emekçileri “Hakkımızı almasınlar tabi imza atıcam ben. Anlatın herkese hakkımızı elimizden almalarına izin vermeyelim” sözleri bizlere birkez daha göstermiş oldu ki, bizler kitlelere gittikçe ve sorunları üzerine tartışıp kafa yordukça var olacağız ve var edeceğiz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu