GüncelManşet

Bakırköy belediye işçisi grevle kazandı!

H. Merkezi: Belediye işçilerinin grevinin 3. gününde, dün akşam, CHP’li Bakırköy Belediyesi ile Belediye-İş İstanbul 2 No’lu Şube arasında gerçekleştirilen görüşmede anlaşma sağlandı, direniş kazanımla sonuçlandı.

İstanbul’da Bakırköy Belediyesi ile işçilerin örgütlü olduğu Belediye-İş İstanbul 2 No’lu Şube arasında TİS görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması ve belediyenin, sendikanın yetkisini sınırlandırma çabalarına karşı 17 Ekim günü greve çıkan belediye işçilerinin grevi dün akşam yapılan görüşme kazanımla sonuçlandı.

 

Tiyatro işçilerinin haklarından geri adım yok!

TİS görüşmelerinde belediye, sendikadan Tiyatro Müdürlüğü’nde çalışan 312 işçinin sözleşme kapsamı bırakmayı dayatmış, işçiler ve sendika bu konuda geri adım atmamıştı. İşçilerin ve sendikanın bu konudaki kararlı tutumu, grevin üçüncü gününde kazanımla sonuçlandırılmasını getirdi.

 

Görüşmede anlaşma sağlanan maddeler şu şekilde;

* Kadrolu işçiler 155 lira taban olmak üzere birinci yıl için % 8, ikinci yıl için ise enflasyon oranında zam ve 25 kuruş kıdem zammı.

* Tiyatro Müdürlüğü’nde çalışan işçiler için 90 lira taban, birinci yıl için %8, ikinci yıl için ise enflasyon oranında zam.

* Net 100 TL aile ve çocuk yardımı.

* 1 Mayıs’ta 570 TL ikramiye.

* Kurban ve Ramazan Bayramlarında 500’er lira ikramiye.

* 15 Günlük sendika mütabakat ikramiyesi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu