Manşet

Bayramı fırsat bildiler, ODTÜ’ye saldırdılar!

H.Merkezi: Devletin, ODTÜ’den geçirmek istediği yol ve rant projesi için aylardır sürdürdüğü saldırıları dün de devam etti. Bayram vesilesiyle ODTÜ’yü yalnız bulacağını düşünen Melih Gökçek, eli sopalı belediye “işçilerini” ve onlarca iş makinesini ODTÜ’ye yığdı. Ayrıca akrep, toma ve çevik kuvvet de yıkımı korumaya aldı.  

“Melih Başkan’ın talimatı var!”

Saat 21.30 sularında Vişnelik tesislerinden telleri keserek kampüse giren eli sopalılar, kamyonlar, ağaç kesme makineleri ve polisler bir saat içerisinde onlarca ağacı söktü.

Saldırının haberini alan ODTÜ öğrencileri ve 100. Yıl mahalle halkı Vişnelik Tesislerinden kesim yapılan alana yürümek isteyince polisin azgın saldırısıyla karşılaştı.

Polis saldırısına karşı direnişe geçilmesiyle çatışmalar 100. Yıl mahallesine kadar yayıldı.

1379448 315947958547043 2032065196 nODTÜ’ye gerçekleşen saldırıların ilk günlerinde de ortaya çıkan, belediye işçisi olduğunu söyleyen ama belgesini gösteremeyen belediye yelekli kişiler dün ellerinde sopalarla terör estirdi.

Görüntü almak isteyen BirGün muhabiri Recep Yılmaz’a “Kimseyi geçirmiyoruz. Çekeceksen buradan çekeceksin. Melih Başkan’ın kesin talimatı var” diyen işçiler, ODTÜ Mezunları Derneği Başkanı Himmet Şahin’in de üzerine yürüyerek, tehdit etti.

Direnişçiler bugün saat 14.00’te ODTÜ yurtları ve 100. Yıl Migros önünde buluşma çağrısı yaptı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu