Emek

(Foto galeri)BELTAŞ işçileri bayramda kahvaltı düzenledi

İstanbul: Beltaş işçileri bayramın 3. günü 17 Ekim Perşembe, saat 10.00’da direniş çadırlarında düzenledikleri sabah kahvaltısında aileleri ve dostlarıyla bir araya geldiler.

Havanın yağmurlu olması nedeniyle belediye duvarına bağladıkları brandayı sorun yapan zabıta, sivil ve çevik kuvvet polisleri sabahın erken saatlerinden itibaren işçilere gözdağı vermeye çalıştı. Ancak işçiler CHP İl Başkanını arayarak ‘’hani söz vermiştiniz bu işi halledecektiniz’’ diye tepki gösterince geri çekilmek zorunda kaldılar.

Çaylar hazır olunca hep birlikte kahvaltı yapıldı. Kahvaltıdan sonra işçiler basına direnişleri hakkında bilgi veren bir konuşma yaparak süreci anlatıldı. Ayrıca konuşmada  Genel-İş Sendikası 1 No’lu Şube başkanı Hikmet Aygün’ün park park dolaşarak işçileri direnişe katılmamaları yönünde telkinlerde bulunmasına ve telefondan mesaj çektiğine de vurgu yapıldı. Konuşmanın ardından, türküler söylenip halaylar çekildi.

Aylardır direnişte olan ve fabrikayı işgal ederek üretime başlayan Kazova Tekstil İşçileri, Devrimci Müslümanlar ve Tatavla Forumunun da katıldığı kahvaltı programı saat 12.00’da sona erdi. 

 

 

[widgetkit id=354]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu