Güncel

Bilgen’den açıklama “Türkiye siyasi tarihine kara leke olarak geçecek”

H. Merkezi: HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, HDP’nin Ankara Genel Merkezi’ne dönük yasak getirilmesinin ardından periscope ile yaptığı açıklamada “Türkiye siyasi tarihine kara leke olarak geçecek. Boyun eğmeyeceğimizi bir kez daha söylüyoruz” dedi.

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, HDP Eş Başkanları Yüksekdağ ve Demirtaş’ın da aralarında olduğu 12 HDP’li vekilin gözaltına alınmasının ardından polis ekiplerince basılan HDP Genel Merkezi önünde açıklama yaptı. Polislerin, gazetecilerin bina önüne gelmesine izin vermemesi üzerine açıklama Periscope yayınıyla yapıldı. Bilgen, polisler gazetecileri binaya yaklaştırmadığı için seslerini internet üzerinden duyurduklarını belirtti.

Bilgen açıklamasında, darbe sürecinin 7 Haziran’dan itibaren başlatıldığını ve buna direnmenin hak olduğunu ifade etti. Ayrıca Bilgen, havuz medyasının bir tepki olarak ifade vermeye gitmemeyi kaçmak olarak yansıtmasına tepki gösterdi.

 

“Boyun eğmeyeceğiz”

Gerçekten 15 Temmuz’u sonrasında olanlar gösteriyor ki, Allah’ın lütfü olarak hedefledikleri tam buymuş” diyen Bilgen, burjuva medyanın karalama kampanyası ve kirli propaganda sürdürdüğünü söyledi.

Türkiye’de bu darbe koşulları eninde sonunda aşılacak. O günler nasıl geçtiyse bugünler de geçecek. Türkiye siyasi tarihine kara leke olarak geçecek. Bundan sonra bu sürecin geleceğini belirleyecek olan demokratik çevrelerin, Türkiye’de barıştan demokrasiden yana olanların sesini yükseltmesiyle şekillenecektir” diyen Bilgen, açıklamasını, “Boyun eğmeyeceğimizi bir kez daha söylüyoruz. Herkesi dayanışma içerisinde olmaya çağırıyoruz” şeklinde sürdürdü.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu