Güncel

Garo Paylan “Bu bir yargılama değil. Bu Saray’da yapılan bir plan”

H. Merkezi: HDP’ye dönük gözaltı saldırısına ilişkin bağlandığı Yol TV’de bir açıklama yapan HDP Milletvekili Garo Paylan, ciddi bir korku ortamının yaratıldığını ve insanlarının korkmasının anlaşılır olduğunu belirterek “Ama faşistlerin ekmeği-suyu bu korkudur” dedi ve herkesi tepki vermeye çağırdı.

HDP Eş Genel Başkanları ve milletvekillerine dönük gözaltı saldırısına ilişkin Yol TV yayınına katılarak bir açıklama yapan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, 12 Eylül darbesinde yer alan faşistlerin cenazelerini kaldıracak kimseyi bulamadıklarını hatırlattı ve bugün de bu saldırıları gerçekleştiren faşistlerin de gelecekte cenazelerini kaldıracak kimseyi bulamayacaklarını belirtti.

 

“Bu plan Saray’da yapıldı”

Faşistler konuşmayı bilmez, müzakere etmeyi bilmez” diyen Paylan ciddi bir korku ortamının yaratıldığını ve insanlarının korkmasının anlaşılır olduğunu belirterek “Ama faşistlerin ekmeği-suyu bu korkudur” dedi ve herkesi tepki vermeye çağırdı.

Son olarak da gözaltılara ilişkin konuşan Paylan “Bu sarayda planlanan bir senaryodur. Burada bir yargılama söz konusu değildir” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu