Gençlik

ÇOMÜ’den ODTÜ Direnişine Selam!

Dün (24 Ekim) Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Yerleşkesinde fidan dikimi ile ODTÜ’deki direniş selamlandı.

YDG, SGD, Çanakkale Öğrenci Derneği ve Öğrenci Kolektifleri olarak ÖSEM önünde yaptığımız fidan dikimi sırasında ÖGB saldırarak fidanları elimizden almaya çalıştı. Oluşan arbedede çevredeki öğrenciler tepki göstererek bir fidana bile tahammülün olmadığını dile getirdiler. 

ÖGB saldırısının ve ODTÜ’deki direnişin ajitasyonu eşliğinde yapılan fidan dikiminin ardından her hafta gerçekleştirdiğimiz ÇOMÜ forumuna geçildi. Forumda üniversitedeki sorunlarımız tartışılırken forum öncesinde yaşanan duruma ilişkin ÇOMÜ’ nün biz öğrencilerin mücadelesiyle kazanılabileceği üzerinde duruldu. Öğrencilerin aile, gelecek gibi korkularına ilişkin tartışmalar yürütülmesinin ardından sona erdi.

Biz biliyoruz ki ODTÜ’de yol çalışması bahanesiyle ağaçları söken, ÇOMÜ’de fidanlardan dahi korkan zihniyet gençliğin dinamiğinden korkmakta ve pervasızca saldırılarını sürdürmektedir. Ancak biz YDG olarak bu zihniyete karşı mücadelemizi büyüterek sürdüreceğiz.

Çanakkale YDG

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu