Güncel

Dersim’de HPG ve MLKP’den ortak eylem

H. Merkezi: HPG ve MLKP gerillaları Ovacık İlçe Jandarma Komutanlığı ve Komando Taburu nizamiyesine hedef alan ortak bir eylem düzenledi.

ETHA’da yer alan habere göre HPG ve MLKP gerillaları Dersim’in Pulur’da (Ovacık) İlçe Jandarma Komutanlığı ve Komando Taburunun nizamiyesini hedef alan ortak bir eylem düzenledi. Eyleme ilişkin açıklamada “Etkili yapılan vuruşlar sonucunda ve lojmanlara yapılan vuruşlar da ölü ve yaralılar netleştirilememiştir. Gece 1 Skorksy ölü ve yaralılarını kaldırmıştır” ifadeleri yer aldı.

 

HPG BİM “Etkili eylemler gerçekleştirildi”

HPG Basın İrtibat Merkezi, AKP’nin katliam politikalarının sürdüğü Kürdistan kentlerinde etkili gerilla eylemleri gerçekleştirildiğini duyurdu. Şemdinli’deki Tepê Haruna’da düzenlenen operasyona katılan askerlere yönelik düzenlenen eylemde 2 asker ile 2 korucunun hayatını kaybettiği açıklandı.

Açıklamada, HPG gerillalarının Zagros’a bağlı Xezalkê tepesi, Şirnex’in Uludere ilçesi sınırında bulunan Şehit Kendal alanı, Sinek tepesi ve Şehit Lezgin tepesi ile Sêrt’in Garısa alanında bulunan Eski Eruh ve Ebubekir bölgesinde askerlere yönelik suikast eylemleri gerçekleştirildiği, 10’un üzerinde askerin hayatını kaybettiğini tespit ettikleri kaydedildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu