Emek

“Emeğimiz haram olsun”

İstanbul: Her hafta Çarşamba günü yürüyen direnişteki Kazova işçileri, bu hafta da fabrika önüne yürüyerek “Emeğimiz haram olsun” dediler.

Haftanın Çarşamba günleri, Kazova işçileri için yürüyüş günü… Bugün de Şişli Camii önünde bir araya gelen direnişteki Kazova işçileri, açlık grevlerinin 18. gününde Bomonti’de bulunan Kazova Tekstil fabrikası önüne yürüdüler.

Emeğimizi, alınterimizi gasp eden patronlarımız Somuncu ailesinden alacaklarımızı alana kadar açlık grevindeyiz” yazılı pankart açan işçiler, “Ümit Somuncu’dan hakkımızı alacağız”, “Yaşasın Kazova direnişimiz”, “Direne direne kazanacağız”, “İşçiyiz, haklıyız, kazanacağız” vb. sloganlarla yürüdüler.

 

“Patronlar sefa sürüyor”

Fabrika önünde işçilerden Bülent Ünal açıklamayı okudu. Patronların ve AKP’nin dini kullanarak işçinin kıdem tazminatı hakkını ve emeğini çaldığını söyleyen Ünal, “Onlar sefa sürerken, biz sokaklardayız” diyerek işçilerin tepkisini dile getirdi.

Ramazan ayında olunduğuna vurgu ve bu akşam fabrika önündeki direniş çadırında düzenleyecekleri iftara çağrı yapan Ünal, “Patronlarımıza emeğimizi, hakkımızı haram ediyoruz” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu