Güncel

Eskişehir’de Rojava eylemi

Eskişehir: HDP GençliğiRojavalı 3 kişinin katledilmesini protesto etmek için bir basın açıklaması düzenledi. Bugün (18 Kasım) saat 18.00’da Hamamyolu Caddesi’nde toplanan kitle Adalar’a yürüdü ve burada basın açıklaması yaptı.

Ellerinde meşaleler ve “Rojava Faşizme Mezar Olacak” yazılı pankart ile yürüyen kitle, yürüyüş sırasında sık sık “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür” sloganı attı.

 

“Rojava devrimini sonuna kadar savunacağız”

Yapılan açıklamada “AKP hükümeti faşist uygulamalarını hız kesmeden sürdürüyor. Nusaybin-Qamışlo arasına örülen utanç duvarı, cezaevlerindeki keyfi uygulama ve sürgünler, Wan depremzedelerine yapılan insanlık ayıpları bunlardan sadece bir kaçı” denilerek, “Rojava’daki halk devriminde etekleri tutuşan faşist iktidar devrimi terör, inkar ve elindeki insanlık dışı yöntemler ile boğmaya çalışıyor” vurgusunda bulunuuldu.

En son Rojava’dan Türkiye’ye geçiş esnasında üç sivil Rojavalı Türk askerleri tarafından katledildi” denilerek AKP faşizmi bir kez daha teşhir edilirken, açıklama “Biz devrimci, demokrat ve yurtsever gençlik olarak Rojava Devrimi’ni sonuna kadar savunacak, ona yönelen tüm saldırıların önünde siper olacağız” sözleriyle sonlandı. 

Kitle basın açıklaması sonrası çekilen gerilla halayı ile sloganlar eşliğinde eylemi sonlandırdı. Protesto sırasında sık sık “Biji Bıratiya Gelan”, “Rojava’da Düşene Dövüşüne Bin Selam”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganları atıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu