Güncel

ESP’den Amed’de şehitler anması

Amed: ESP tarafından bugün (18 Kasım) örgütlenen devrim şehitlerini anma etkinliği ESP Amed İl Binasında gerçekleştirildi. “Gelenekten Rojava’ya ölümsüzleri anıyoruz” şiarıyla gerçekleştirilen anmada devrim mücadelesinde ve Gezi Ayaklanması’nda şehit düşenlerin fotoğrafları asılmıştı.

Şehitler şahsında yapılan saygı duruşunun ardından sinevizyon gösterimine geçildi. Sinevizyon gösteriminin ardından ESP İl Yöneticisi Hayati Yıldız bir konuşma yaptı. Konuşmasında “Devrim ve komünizm yolunda şehit düşenler bize bir miras bıraktı. Bu mücadeleyi daha fazla büyütmeliyiz ve bu mirasa sahip çıkmalıyız” diyen Yıldız,  “Devlet şehitlerin cenazesinde dahi korkmaktadır. Bunu Serkan Tosun’un cenazesini Türkiye’ye getirirken gördük” dedi.

 

“Devrim mücadelesini sebatla yürütelim”

Yıldız’ın ardından anmaya destek veren Partizan adına da bir konuşma gerçekleştirildi. Partizan temsilcisi konuşmasında “Devrim yolunda şehit düşenlerin mücadelesini daha fazla ilerletmeliyiz. Mücadelenin ilerlemesi için halkın içine daha fazla girmeliyiz ve halkı örgütleyerek mücadeleyi büyütmeliyiz. Devrim şehitlerinin yarattığı bilinci kuşanarak onların bize bıraktığı devrim mücadelesini sebatla yürütmeliyiz” dedi.

Konuşmaların ardından anma şiir dinletisi ve alkışlarla son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu