Güncel

Ethem Sarısülük Kütüphanesi açıldı

H. Merkezi: Mamak’ın Tuzluçayır Mahallesindeki Halkevi, Ethem Sarısülük Kütüphanesi’ne dönüştürüldü. Kütüphane, dün düzenlenen kütüphanenin bulunduğu Sivaslı Ozan Feyzullah Çınar Parkı’nda yapılan bir etkinlikle açıldı.

Mamak Halkevi adına açıklama yapan Hamza Doruk Yıldırım, 12 Eylül darbesiyle birlikte Mamak’taki Halkevi binasına el konulduğunu hatırlattı, “Haziran direnişiyle beraber memlekette AKP’ye karşı yaşam alanlarına sahip çıkma refleksi gelişti. Bu refleks biz Mamaklılarda ise tarihine sahip çıkmakla somutlaştı. Her parkın bir forum, etkinlik, dayanışma ve mücadele alanı olduğu bu günlerde; sosyal alanların yok denecek kadar az olduğu, belediyenin parkları yıkıp cami yapmayı planladığı bu bölgede biz mirasımıza sahip çıktık ve bizden çalınan bu mekânı geri aldık” dedi.

Etkinlikte, Ethem Sarısülük’ün ağabeyi Cem Sarısülük ve avukat Hasan Tatar da yaptıkları konuşmalarda, Sarısülük’ün katilleri cezalandırılıncaya kadar “adalet” için mücadele edeceklerini söyledi. Müzik dinletisinin ardından kütüphanenin açılışı sloganlar eşliğinde, anne Sayfi Sarısülük ve kardeş Cem Sarısülük tarafından yapıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu