Güncel

ODTÜ’de çadır direnişi devam ediyor

H. Merkezi: Ortadoğu Teknik Üniversitesi öğrencileri, ODTÜ Mezunları Derneği, Anıtpark ve 100. Yıl Forumu üyelerinden Anadolu Bulvarı-Konya Yolu arasındaki ağaçların kesilmek istenmesine karşı ODTÜ A4 yol güzergâhına inşaatı devam eden şantiyenin yanı başına kurdukları çadırlarla verdikleri direniş devam ediyor.

 

Anadolu Bulvarı ile Konya Yolu arasında yapılan ve ODTÜ Ormanı’ndan geçirilmesi planlanan bağlantı yoluna tepki gösteren kitle, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları atarak ağaçların kesilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

 

Çadırların kurulmasının ardından yapılan basın açıklamasına çok sayıda gelen çevik kuvvet polisinin “15 dakika içinde eylemi sonlandırmazsanız müdahale edeceğiz” tehditlerine karşın bölgeden ayrılmayan Ankaralılar, inşaat çalışmaları durana kadar bölgeden ayrılmayacaklarını dile getirdi.

 

Alana “Kahrolsun bağzı yollar”, “Otoyol yapma boşuna yıkacağız başına”, “#direnodtuormani” pankartları asılırken ihtiyaç listesi duyuruldu. Listede; battaniye, kilim vs, yastık, mat, yiyecek, içecek, su, plastik tabak, bardak, çatal, ıslak mendil, peçete, sağlık malzemeleri ve ilaç, yangın tüpü yer alıyor Halkın ODTÜ ormanı ve mahallesi için direnişe geçmesi üzerine Melih Gökçek de Twitter’dan hızlıca hakaretler yağdırmaya başladı. İşte size kent düşmanı bir avuç militan. Bütün amaçları olay çıkartmak” diyerek tweetlerine başlayan Gökçek, ağaca ve yeşile olan “sevdalarını” anlatırken yüzlerce ağacın katledildiği Atatürk Orman Çiftliği’ni örnek gösterdi.

 

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu