Güncel

“ ‘Eylül’de Gel’ için Kadıköy’deyiz”

H. Merkezi: Bugün Kadıköy’de “Adalet ve Özgürlük İçin Eylül’de Gel” şiarı ile gerçekleştirilecek olan miting öncesi forumlar yavaş yavaş alana gelirken, dün gece İzmit’ten yola çıkan İzmit Dayanışma Forumu da Kadıköy’e vardı.

Adalet ve Özgürlük İçin Eylül’de Gel” şiarı ile Yoğurtçu Parkı Forumu tarafından yapılan çağrı ile İstanbul Anadolu Yakası’ndaki tüm direniş ve mahalle forumlarının Kadıköy’de düzenlediği miting öncesi forumlar sloganlarla yavaş yavaş alana gelmeye başladı.

 

“Sokağı katillere teslim etmeyeceğiz”

Ayrıca 13 Eylül gecesi bu mitinge katılmak için İzmit Dayanışma Forumu’nda alınan kararın ardından yola çıkan 4 direnişçi dün Derince, Körfez, Gebze, Tuzla ve Pendik istikametinde ellerinde “Sokağı katillere teslim etmeyeceğiz” yazılı pankartla yürüdüler. Yolculuk sırasında Kadıköy’e yürüyen direnişçi sayısı 11 oldu.

Kartal’a vardıklarında Acıbadem’e kadar metro hattını kullanan direnişçiler, yolculukları boyunca metro içerisinde halka mitinge katılım çağrısı yaptılar.

 

“Kocaeli polisi peşimizde…”

Sendika.Org’a konuşan direnişçilerden Uğur Akalın, direniş boyunca hayatını kaybedenler için adalet ve demokrasi yürüyüşü yaptıklarını, yürüyüşlerinin aynı zamanda tüm Türkiye’deki direnişçilere  bir destek olduğunu belirtti.

Akalın, “Kocaeli’nin tüm polisleri şu an bizi takip ediyor” derken, 2 çevik otobüsünün, 7-8 sivil aracın ve bir transit polis aracının  Kocaeli’nden itibaren takipte olduklarını dile getirdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu