Kadın

Flormar direnişine destek sürüyor, Kadın sinemacılardan Flormar’a boykot

Direnişteki Flormar işçilerini ziyaret eden Mor Yapımcılar, Filmmor, Mor Dayanışma ve Oyuncular Sendikası, Flormar'ı boykot edeceklerini açıkladılar.

H.Merkezi: Direnişteki Flormar işçilerini ziyaret eden Mor Yapımcılar, Filmmor, Mor Dayanışma ve Oyuncular Sendikası Fllormar direnişini ziyaret ederek Flormar’ı boykot edeceklerini açıkladılar.

Mor Yapımcılar, Filmmor, Mor Dayanışma, Oyuncular Sendikası direnişin 22. gününde Flormar işçilerine dayanışma ziyaretinde bulundu.

Dayanışmaya gelen kadınlar, işçiler tarafından “Yaşasın kadın dayanışması” sloganıyla karşılandı. Ziyarete gelen kadınlar adına konuşan Oyuncu Füsun Demirel, bu direnişin aynı zamanda bir kadın direnişi olduğu için çok önemli olduğunu söyledi.

“Patronlar hakkını arayanı sevmez, örgütlenmesini istemez. Ben de 3 yıldır işimi, mesleğimi yapamıyorum. Ekranlar bana kapalı. Buradaki arkadaşlarımla duygum bir. Hakkınızı hakkımızı alana kadar birlikteyiz” dedi.

Filmmor’dan Melek Özman ise “Buraya gelemeyen ama sizinle dayanışma duygularını paylaşan çok sayıda kadın sinemacı var, size onların selamını getirdim. Buradaki direniş bizi de çok heyecanlandırıyor. Yaşasın kadın dayanışması” diye konuştu.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu