Güncel

Gazi okur toplantısı

Gazetemiz Özgür Geleceğin haftalık periyoda geçmesi ile birlikte Gazi Mahallesi Özgür Gelecek okurları olarak toplantı yapma kararı aldık.

Öncelikle kendi aramızda bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirerek neler yapabileceğimize dair planlar ortaya koyduktan sonra gazete dağıtımına çıkarak okurlarımızı ziyaret edip yapacağımız toplantıya davet ettik.

Cumartesi akşamı okurlarımızla bir araya geldik. Öncelikle Gazete çalışanı bir arkadaş haftalık gazete çıkması ilgili bilgiler verdi. İçinde bulunduğumuz süreçle birlikte gazetenin haftalık olmasının haberlerin güncelliği, kitlelere daha fazla gidebilme ve dünyada yaşanan gelişmelerin salt haber anlayışından ziyade devrimci bir bakış açısıyla yorumlayarak sorulara cevap olabilme durumundan kaynaklı böyle bir değişime gidildiğinden bahsedildi. Daha sonra divanda olan bir arkadaşımız Gazi Mahallesi’nde dağıtım ağını genişletmek istediklerini fakat bu durumun sadece gazete dağıtımcısı arkadaşlarla mümkün olmadığını asıl önemli noktanın okurlarımızın bu süreçte gazeteyi sahiplenerek çevresindeki insanlara okutması gerektiğini ve özellikle bu sürecin hem örgütleneni hem de örgütleyicisi olması gerektiğini vurguladı.

Söz alan okurlar alınan karardan memnun olduklarını ve ne yapılması gerekiyorsa yapmaya çalışacaklarını dile getirdiler. Bunun üzerine okurlar ile birlikte nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini tartışıp önerilerini aldık. Amacımızın salt gazete dağıtımından ziyade örgütleyici bir yanının olması konusunda tartıştıktan sonra okurların önerisi ile periyodik bir şekilde bir araya gelme ve değerlendirme toplantıları yapma kararı aldık. Toplantının bitmesine yakın kimlerin ne kadar gazete alıp çevresine vereceğini kararlaştırdık ve Lenin yoldaşın ”Çok az olmamız felaket değil milyonlar bizimle olacak” sözüyle toplantımızı sonlandırdık.

Yaptığımız toplantıyla heyecanımız daha da arttı ve kitlelerle el ele verdiğimizde neler yapabileceğimizi daha iyi görmüş olmanın sevinciyle bizlerde çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Yoldaşında dediği gibi ”Biz söylediklerimizi yapmalıyız,yapabiliriz ve yapacağız” !!!

 

Gazi mahallesi Özgür Gelecek

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu