Manşet

Gezi Parkı AKP Teşkilatlarına mı Açılacak?

İstanbul: Mahkemenin verdiği kararla birlikte Taksim gezi Parkında AVM ve Topçu Kışlası yapımıyla ilgili tüm projeler hakkında durdurma kararı verildi. Bu durumda valiliğin Gezi Parkını halka kapatmasının yasal düzlemde de hiçbir dayanağı kalmadı. Ancak buna rağmen valilik dün Taksim Gezi Parkı’na girmek isteyen on binlerce insana saldırdı, çok sayıda insanı gözaltına aldı.

Halk, Taksim Gezi Parkı’nda devletin kendi kanunlarına uymasını isterken öte yandan İstanbul valisi Gezi Parkı’nın yarın açılacağını duyurdu. Şu anda Taksim Gezi Parkı’nda büyük bir iftar çadırı yapılmış durumda. Parka giriş sadece iftar çadırına girmek amacıyla olabilecek.

Bugün basına yansıyan haberlere göre İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı’nın halka açılışının yarın gerçekleşeceğini söyledi. Mutlu, “Belediye Başkanı ile yarın parkı açacağız.” dedi.

Ramazan çadırında orucunu açmak isteyenler yemekleri kendilerine dağıtılan kartlar vasıtasıyla alabilecek. Söz konusu kartlar ise AKP teşkilatları tarafından dağıtılacak. Bu karta sahip olmayanların iftar için Gezi Parkı’na giremeyeceği, yemek alamayacağı iddia ediliyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu