GüncelManşet

Gezi’nin çocuklarına adanan yeni bir kitap

Güneşli bir gök yüzünün altındaki kocaman kırlarda özgürce yaşamak isteyen insanlar vardı, hem de her yaştan! Büyük olanlar, gökyüzünü karartmak isteyenlere inat çocuklarına güzel bir dünya bırakmak istiyorlardı, tıpkı Hrant Dink gibi… Genç olanlarsa gelecek güzel günler için kavgadaydılar, tıpkı Abdullah Cömert, Ali İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük, Mehmet Ayvalıtaş ve niceleri gibi…

Ve aynı gökyüzünün altında sadece oyun oynamak isteyen küçükler: Berkin Elvan ve Ceylan Önkol gibi… Onlar şimdi sonsuzluğa uğurlandılar.

Kitabın yazarı Gül Dünya, elinizdeki kitapta onların ve nicelerinin güneşli bir gökyüzü altında özgürce yaşamak istemelerini, deniz altındaki canlılara uyarladı. İsimlerini, sonsuzluğa uğurladıklarımızdan alan denizatlarından ahtapotlara, hamsilere, ıstakozlara kadar birçok deniz canlısı ve insanların denizlerinin kirlenmemesi için çıktıkları yolculuğu heyecanla okuyacağınıza eminiz.

Nisan Yayımcılık olarak yayımladığımız bu kitabı Gezi’nin çocuklarına ve yaşanılabilir bir dünya için verdikleri mücadelede yitirdiklerimize atfediyoruz.

İyi okumalar…

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu