Güncel

HDK: Gezi tutsakları serbest bırakılsın

Taksim Ayaklanması’nın ardından başlayan operasyonlar devam ederken, mahkemeye çıkarılan gezi direnişçileri elle tutulur bir gerekçelere dahi ihtiyaç duyulmadan tutuklanıyor. Aralarında HDP MYK üyelerinin de bulunduğu birçok kişi şuan hapishanelerde tecrit altında.

Gerçekleştirilen operasyonları protesto etmek ve tutsakların serbest bırakılmasını talep etmek için HDK(Halkların Demokratik Kongresi) bugün (19 Temmuz) Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi önünde b,r basın açıklaması gerçekleştirdi.

Gezi Tutsaklarına Özgürlük yazılı pankart açan HDK bileşenleri tutsakların resimlerinin taşındığı gezi tutsaklarına özgürlük yazılı dövizler taşıdırlar. Sıklıkla “Faşizme karşı omuz omuza”, “ Her yer Taksim her yer direniş” sloganlarının atıldığı eylemde HDK adına açıklamayı Esen Güldemir yaptı. “İpe un sermeye çalışıyorsunuz” diyen Güldemir, operasyonların nafile olduğunu, direnişin ve demokratik mücadelenin durdurulamayacağını belirtti. “Sokakta duranlara bile tahammül edemeyen bir iktidar, Gezi Parkı direnişçilerinin barışçıl, demokratik ve şiddetsiz duruşlarını bozmak için çabalıyor. Bu oyuna gelmeyeceğiz” diyen Güldemir açıklamanın sonunda tutsakların serbest bırakılmasını talep etti.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu