Güncel

Tunceli Valisi yalan söylüyor

HDP Milletvekili Dersim Dağ, Tunceli Hozat'ta günlerdir süren orman yangınıyla ilgili bölgede oluşturdukları heyet ile yaptıkları incelemenin ardından “Bir haftadır süren orman yangınlarını görmezden gelen vali, kendisinin 'örtü altı yangın' açıklamasını yalanladığımız için bizi karalama arayışı içerisine girmiş görünüyor. Vali bizi hedef göstermekten vazgeçip, orman yangınlarını durdurmalı.” dedi.

H. Merkezi: HDP Milletvekili Dersim Dağ, Tunceli Hozat’ta günlerdir süren orman yangınıyla ilgili bölgede oluşturdukları heyet ile yaptıkları incelemenin ardından “Bir haftadır süren orman yangınlarını görmezden gelen vali, kendisinin ‘örtü altı yangın’ açıklamasını yalanladığımız için bizi karalama arayışı içerisine girmiş görünüyor. Vali bizi hedef göstermekten vazgeçip, orman yangınlarını durdurmalı.” dedi.

Aliboğazı, Değirmendere, Zoğar, Zenge, Koçeri, Bozan, Koskozulca, Dündül, Dereköyü ve Çakmaklı bölgelerinde etkili olduğu bildirilen yangına ilişkin Tunceli Valisi Tuncay Sonel, “örtü altı yangın” şeklinde açıklama yapmış ve haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etmişti. Bunun üzerine aralarında Diyarbakır HDP Milletvekili Dersim Dağ ve sanatçı Ferhat Tunç’un da bulunduğu bir heyet, bölgede incelemelerde bulundu.

“Vali Sonel’in açıklaması gerçeği yansıtmıyor”

HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, sosyal medya hesabından incelemelerle ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada; “Dersim’de günlerdir devam eden yangınları partimiz tarafından oluşturulan heyetle birlikte yerinde inceledik ve Tunceli Valisi Tuncel Sonel’in ‘örtü altın yangın’ açıklamasının gerçekleri yansıtmadığını ortaya çıkardık. Vali ve havuz medyası şahsımı ve heyette yer alan arkadaşlarımızı hedef göstermeye başladı. Atanmış vali, milyonların iradesine ‘huzuru bozan kişi’ diyerek, kentte yaptığımız incelemeyi asılsız iddialarla manipüle etmeye çalışmakta. Bir haftadır süren orman yangınlarını görmezden gelen vali, kendisinin ‘örtü altı yangın’ açıklamasını yalanladığımız için bizi karalama arayışı içerisine girmiş görünüyor. Vali bey yangından haberdar olmalı ki; yaptığımız incelemeler ve açıklamalar kendisini rahatsız etmiş. Vali bey görevini yapmadığı gibi, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmeye çalışıyor. Vali bizi hedef göstermekten vazgeçip, orman yangınlarını durdurmalı. Düşman hukukuyla hareket etmekten vazgeçmeli. Karşısında milyonların oyunu almış bir partinin milletvekili var.” sözlere yer verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu