Güncel

HESAP SORACAĞIZ…

Amed: Keskesor LGBT Amed oluşumu yaptığı basın açıklaması ile nefret suçları işleyen zihniyeti kınadı. Amed sanat sokağında basın açıklaması gerçekleştiren Keskesor LGBT oluşumunun düzenlediği basın açıklamasına Yeni Demokrat Kadın, Barış İçin Gençlik Dayanışması temsilcisi ve Partizan destek verdi. Açıklamada sık sık ‘’ Kürdistan vardır, eşcinseller vardır, “Susma haykır eşcinseller vardır”, “Jin Jiyan Azadî”, “Bijî Biratiya Gelan”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz’’ sloganları atıldı. Basın açıklamasında ‘’ Her türlü saldırıya maruz kalan LGBT bireylerin yaşam hakları elinden alınıyor ve nefret cinayetlerine kurban gitmeye devam ediyor.

Açıklamada Amed’de eşcinsel olduğu için katledilen R.Ç için bugün olduğu gibi dünde alanlarda olunduğu vurgulanan açıklamada, Türk Ceza Kanunu’nda nefret suçu tanımı yapılmadıkça, diğer nefret cinayetlerinde olduğu gibi R.Ç cinayetinde de cinayeti işleyen failleri ceza indirimlerinden faydalanmaya devam edileceği vurgulandı.

Nefret cinayetinin faillerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını talep edildiği açıklamada, R.Ç’yi öldüren zihniyet unutmasın ki onun şahsında tüm insanlığı öldürmüştür diye ifade edildi. Açıklama “Homofobik devlet hesap verecek”, “Transfobik devlet yıkacağız elbet!” şiarıyla son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu