Güncel

HPG’den Bradost’ta eylem

Soran’a bağlı Bradost’ta HPG/YJA Star gerillalarının TC ile girdiği çatışmada dün (21 Mayıs)  28 Türk askeri ve 3 korucunun yaşamını yitirdiği öğrenildi.

H.Merkezi: Soran’a bağlı Bradost’ta HPG/YJA Star gerillaları TC ile girdiği çatışmada dün (21 Mayıs)  28 Türk askeri ve 3 korucunun  yaşamını yitirdiği öğrenildi.

ANF’nin yerel kaynaklara dayandırdığı habere göre,  dün saat 15.00 sularında gerillaların Lêlîkan’da konuşlanan TC ordusuna karşı bir eylem düzenlediği ve birkaç koldan gerçekleşen gerilla eyleminde 22 asker ve 3 korucunun öldürüldüğü, 13 askerin de yaralandığı belirtildi.

Haberde, birkaç koldan gelişen gerilla eyleminde işgal mevzilerinin ve asker çadırlarının içindeki askeri malzemelerle birlikte imha edildiğini kaydedildi.

TC’nin çıkan çatışmadan sonra 9 kez Skorsky tipi helikopterin alana gelerek ölü ve yaralılarını taşıdığı haberde yer alan diğer bir bilgi.

Dün HPG/YJA Star gerillalarının saat 16.00’da bir kez daha aynı tepeye suikast eylemi düzenlediklerini aktarıldı.Dün akşam saatlerinde gerillaların Evdilkovî dağındaki Türk askerlerine eylem düzenlediği ve eylemde 6 askerin öldürüldüğü ve bir BKC silahı ile çok sayıda askeri malzemeye el konulduğu belirtildi.

Dün gece Türk savaş uçaklarının Xakurkê’ye bağlı Bradost bölgesindeki Lêlîkan alanında kendi askerlerinin konumlandığı yerlere yakın 4-5 noktayı bombaladığı belirtildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu