Kadın

İstanbul YDK’dan çağrı “Güzel Ana’mızı birlikte anıyoruz!”

İstanbul YDK, Güzel Ana (Şahin) için 23 Eylül Pazar günü gerçekleşecek anmaya çağrı yaparak “Şimdi o yokken bir eksiğiz, ama onun eksikliğini yine onun mücadelesinin omuzdaşı olarak sürdürerek dolduracağız” dedi

H.Merkezi: 20 Eylül 2017 tarihinde yoldaşı Serdar Can’ın cenaze töreninde fenalaşarak yaşamını yitiren Güzel Ana (Şahin) ölümünün birinci yıldönümünde İstanbul’da anılıyor. Şahin ailesinin 23 Eylül Pazar günü saat 16.30’da İçerenköy Cemevi’nde gerçekleştireceği anmaya bir çağrı da İstanbul Yeni Demokrat Kadın’dan geldi.

İstanbul YDK’nın çağrısı şu şekilde:

Aramızdan ayrılışının bugün tam bir yılı doldu. Şimdi o yokken bir eksiğiz, ama onun eksikliğini yine onun mücadelesinin omuzdaşı olarak sürdürerek dolduracağız.

O, bütün yaşamı ile bu coğrafyada emekçi kadınların hem yaşamını hem de mücadelesini temsil etti. Aramızdan ayrıldığı o son güne kadar onun evi sokaklar, ailesi ise başta biz kadınlar olmak üzere mücadeleye gönül ve ömür vermiş tüm kesimler oldu.

Bu sebeple bizler de onu anmak için 23 Eylül Pazar günü saat 16.30’da İçerenköy Cemevi’nde olacağız. Tüm kadınları da Güzel Ana’mızı birlikte anmak için ailesi tarafından yapılacak anma etkinliğine davet ediyoruz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu