Güncel

Kandil’de şehit düşen Yılmaz Selçuk anıldı!

H.Merkezi: Marksist Leninist Komünist Partisi (MLKP) tarafından yapılan açıklamada, Yılmaz Selçuk simli militanı katledilişin ikinci yılında andı. MLKP Merkez Komitesi yaptığı açıklamada “Partimizin üyesi, genç savaşçı Yılmaz Selçuk yoldaşı amaçlarına ve yenilmez kararlılığına sımsıkı bağlılıkla anıyoruz. Yılmaz yoldaşı, partisinin Özgür’ünü çok genç yaşta, inançları, berrak iradesi, devrimci hayal gücü, yetenekleri ve hazırlık düzeyiyle mücadeleye çok şey katacağı bir süreçte sonsuzluğa uğurladık. Devrimci hazırlığın gizliliği nedeniyle ölümsüzlüğü ve uğurlama töreni bugüne değin halklarımıza açıklanmadı. Yoldaşları, işçiler, ezilenler şehitleri anma eylemlerinde onun adını haykıramadılar, fotoğraflarını taşıyamadılar. Fakat anısı ve idealleri daima eylem boylarında yankılandı” dedi.

Açıklamada Yılmaz Selçuk’un 18 Kasım 1988 İstanbul doğumlu olduğu Sivaslı emekçi bir ailenin ocuğu olarak matbaa ve tekstil atölyelerinde çalıştığı, partiyle 2007 yılında tanıştığı kaydedildi.

2008 yazında profesyonel (adanmış) devrimciliğe karar verdi. Ölümsüzleştiği güne değin yılmak bilmez bir çalışkanlıkla, berraklaşan bilinç ve büyüyen bir inançla mücadele etti. Emekçi semtlerdeki devrimci çalışmalar, 2009, 2010 1 Mayıs’ları, IMF protestoları Yılmaz yoldaşın istikrarlı ve tempolu gelişimine; yine aynı yıllar, genç komünist savaşçının çeşitli politik gündemler temelinde örgütlediği askeri eylemlere, yasadışı gösterilere nefer ve komutan olarak katılışına tanıklık etti. Tekel işçileri polis saldırısına uğradığında silahlı bir gösteri örgütledi. Zonguldak’ta maden işçileri diri diri toprağa gömülünce AKP binalarından birine düzenlenen bombalı saldırının içindeydi. Siyonist İsrail’in Mavi Marmara katliamını, bu devlete ait bir firmaya askeri eylem düzenleyerek cevapladı” sözleriyle Yılmaz Selçuk’un yürüttüğü faaliyete ilişkin bilgi verilen açıklamada “Partimizin devrimci amaçları, komünist değerleri, savaşımı ve adanmışlığı mücadelenin tüm alanları ve cepheleri için yeni Yılmazların, yeni Yaseminlerin yetişeceği bir fideliktir. Sermayenin, faşist diktatörlüğün, inkarcı sömürgeciliğin terörü, yasaları, zindanları ve faşist psikolojik savaşı bu fidelik karşısında çaresiz kalmaya devam edecektir.” denildi.

Kaynak: Etha

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu