Gençlik

ODTÜ’de polis saldırısı protesto edildi!

H. Merkez: Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)’de öğrenciler polis saldırısı protesto ederek boykot ilan etti.

ODTÜ öğrencileri, Eğitim Sen ODTÜ Temsilciliği, ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği ve ODTÜ Mezunları Derneği, geçtiğimiz günlerde yaşanan polis terörünü protesto etmek için “Şiddet varsa, polis varsa, ders yok!” diyerek önce 18 Aralık günü yaşanan polis saldırısını protesto etmek için basın açıklaması yaptı.

Öğrenciler adına ODTÜ Mezunlar Derneği Başkanı Himmet Şahin okudu basın açıklamasında,  18 Aralık günü polisin öğrencilere saldırarak okulu savaş alanına çevirdiğini dile getirerek, ODTÜ Mezunlar Derneği olarak öğrencilerin yanında olmayı sürdüreceklerini söyledi. Şahin sözlerine,  “Kararı hep birlikte yaptığımız toplantıda, en alt düzlemlerde aldık. Üniversite bileşenleri olarak yaşanan saldırıya karşı ortak bir duruş sergilemek gerektiğini düşündük” şeklinde devam etti.

Basın açıklamasının ardından dersler girmeyen öğrenciler boykot ilan etti.  Öğrencilerin boykota oldukça yoğun destek verdiği dikkat çekiciydi.

Hazırlık sınıflarında öğrencilerin neredeyse tamamı derslere girmezken iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ndeki bölümler ile Tarih ve İnşaat bölümlerinde ise derslerin çoğu yapılmadı. Pek çok sınıfın boşaldı üniversitede binlerce öğrenci bir araya gelerek alternatif ders yaptı. Binlerce öğrenci U3 Amfisinde bir araya gelerek onlarca öğrettim görevlisiyle birlikte alternatif ders yaptı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu