Güncel

Kürt işçi yakılarak katledildi

H.Merkezi: İstanbul’da yapımı devam eden 3. Havaalanında çalışan 36 yaşındaki Kürt işçi Mehmet Aytaç, şantiyede kaldığı odada yakılarak katledildi. Amed, Erganili olan Mehmet Aytaç’ın ağabeyi, yaptığı açıklama da “ olay ırkçı saldırı olabilir “ dedi.

“Doğulu olmamı hazmedemiyorlar”

Evrensel Gazetesinin haberine göre odasında uyuduğu sırada daha önce tartıştığı oda arkadaşı tarafından, yakılarak öldürülen Mehmet Aytaç’ın ağabeyi Suphi Aytaç, yaklaşık 2 hafta önce kendisini arayan kardeşinin kendisine, “Yeni şantiyede rahat edemiyorum. Benim doğulu olmamı hazmedemiyorlar, dışlıyorlar. Burada rahat değilim “ dediğini belirtti.

Olay siyasidir

Şantiye şefiyle konuşmasından öğrendiği bilgileri de aktaran ağabey Aytaç, “Mehmet odada uyurken kapıyı üzerine kilitlemişler. Sonra da 6 litre benzin dökerek yakmışlar. Kardeşimi sırf doğulu diye dışlıyorlarmış. Olay siyasidir. Türkiye’nin her karış toprağı hepimizindir. Bu insanlık değil. İnsan bunu hiçbir canlıya yapamaz” ifadelerini kullandı.

Kürt işçi yakılarak katledildiKonu ile ilgili şantiye şirketi ise işçilere, Mehmet Aytaç’ın yakılarak katledilmesinin 3. Kişilerce bilinmemesini söylerken olayla ilgili şantiyedeki çalışan işçileri susturmak amacıyla, şantiye panosuna yazılı açıklama astı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu