Dünya

Londra’da TC Büyükelçiliği Önünde Eylem

İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan TC Büyükelçiliği önünde “Taksim Direnişiyle Dayanışma Komitesi” tarafından bir eylem gerçekleştirildi.

17 Haziran günü  başta Taksim olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrinde yaşanan faşist saldırıları protesto etmek için yapılan eylem saat 18:00’da başladı. “Taksim Direnişiyle Dayanışma Komitesi” tarafınfan İngilizce olarak hazırlanan ve üzerinde ”Long Live The Taksim Resistance” yazan bir pankartın açıldığı eylemde, her kurum da kendi bayrak ve pankartlarıyla katıldı.

Yapılan konuşmalar ve atılan sloganlarla Türk devletinin uyguladığı faşist saldırılar teşhir edildi. Sık sık “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Her yer Taksim/Kızılay, her yer direniş” ve “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarının atıldığı eylem bir sonraki gün yapılacak Trafalgar Meydanı’ndaki gösteriye çağrı yapılarak sonlandırıldı.

Gözaltılar Trafalgar Meydanı’nda Protesto edildi
ESP’ye yapılan gözaltıları ve Taksim direnişine destek vermek için 18 Haziran günü bir kez daha Trafalgar Meydanında toplanıldı. “Taksim Direnişiyle Dayanışma Komitesi” tarafından örgütlenen eylemde ESP’ye yapılan gözaltılar kınandı. Atılan sloganlar ve dağıtılan İngilizce bildirilerle Türk devleti teşhir edildi.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu