GüncelManşet

Militanlar Şahverdi şehitleri ve Devrim Wan’ı andı

H. Merkezi: Elimize e-posta yoluyla ulaşan bir açıklamaya göre İstanbul’un Pendik ilçesine bağlı Aydos Mahallesi’nde bir eylem gerçekleştiren TKP/ML militanları 22 Ekim 2015 tarihinde Dersim-Şahverdi’de şehit düşen halk ordusu gerillalarını ve geçtiğimiz günlerde Erzingan’da TC bombardımanı sonucu ölümsüzleşen Ömer Uca’yı (Devrim Wan) andı.

29 Ekim gecesi sloganlar ve molotof kokteylleriyle caddeyi iki yönlü denetime alan militanlar, uzun namlulu silahlarla alanın güvenliğini aldıklarını belirttiler. “Şahverdi’den Devrim Wan’a Hesap Soracağız” yazılı pankartı astıktan sonra konuşma yapan militanlar “TKP/ML saflarında örgütlenme, halk savaşını büyütme” çağrısı yaptılar.

 

“Şehitlerimiz savaşın parıldayan siperleridir”

Analarımızın gözyaşlarına and olsun ki şehitlerimizin hesabını sorduk soracağız” diyen militanlar konuşmalarını “bugünü yarından yaratmanın koşulunun şehitlerin ayak izlerine basarak yürümekten geldiğini, düşen yoldaşlarımız gibi yaşamın her alanının savaşın parıldayan siperlerine çevirmek gerektiğini” belirterek sürdürdüler.

Kimlik kontrolü yapan militanlar OHAL sürecine dair konuşmalar ve “Yaşasın partimiz TKP/ML, halk ordusu TİKKO, TMLGB”, “Marx, Lenin, Mao; önderimiz İbo, savaşıyor TİKKO” sloganlar eşliğinde eylemlerini sonlandırdılar.

 

Video için tıklayınız

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu