GüncelManşet

Militanlar: “Ajan- işbirlikçilik ağına düşmüş tüm unsurlardan hesap soracağız”

H. Merkezi: TKP/ML-TİKKO militanları 16 Ağustos Salı günü akşam saatlerinde Gazi Mahallesi Perşembe pazarı caddesinde ajan ve işbirlikçilerden hesap soracağını belirten pankart astı.

Elimize E-posta ile ulaşan bilgiye göre, Gazi Mahallesi Perşembe pazarı caddesinde ajan ve işbirlikçilerden hesap soracağını belirten pankart asan militanlar, “İşçiler, emekçiler, kadınlar, gençler partimiz TKP/ML’de örgütlenelim halk ordumuz TİKKO saflarında savaşı büyütelim” çağrısında bulundu.

 

Mücadeleyi büyütelim

Militanlar tarafından yapılan açıklamada, geçtiğimiz günlerde Dersim’de Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist (TKP/ML) Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu (TİKKO) Bornek (Düzpelit) kırsalında ölümsüzleşen iki savaşçısının katledilmesinden sorumlu olan ajan/işbirlikçi Erkan Doğan’ı cezalandırdığını hatırlattı.

Açıklamanın devamında “Cezalandırmanın ardından Faşist T.C Devleti ajan/işbirlikçi Erkan Doğan adlı unsurun ailesini ve sosyal medya ağını kullanarak bilinçli bir şekilde partimizi karalama ve boşa düşürme çabalarını göstermeye çalışmasına karşılık halkımız bu tür asılsız haberlere itibar etmemelidir” denildi.

Son olarak “TKP/ML militanları olarak ajan-işbirlikçilik ağına düşmüş tüm unsurlardan hesap soracağımızı bir kez daha ilan ediyoruz” denilen açıklamada, “İşçiler, emekçiler, kadınlar, gençler partimiz TKP/ML‘de örgütlenelim halk ordumuz TİKKO saflarında savaşı büyütelim” denildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu