Manşet

Muhabirimiz Çetin Kirsiz tutuklandı

Milyonlar ayağa kalkarken; hiçbir şey olmamış gibi davranan, ve bununla bütünleşen programları yayınlayan bir burjuva-feodal medya gerçekliği karşısında alternatif olan devrimci, demokrat, yurtsever basın her daim devletin hedefinde olmuştur ve olmaya devam etmektedir.

Gezi direnişi sürerken biz de Özgür Gelecek gazetesi olarak bu direnişin tüm ayrıntılarını, devletin direniş karşısındaki tutumunu hep gündeme taşıdık ve gazetemizi, sitemizi bu haberlerle besleyerek halkımıza olayların gerçek yüzünü anlatma çabasına giriştik. 11 Haziran’da Taksim Meydanı’na yönelik polis saldırısının ardından açıklama yapan İstanbul Valisi H. Avni Mutlu, özgür basını “gazeteci görünümlü ve farklı amaçlar taşıyan kimseler” olarak adlandırdı.

20 Haziran sabah saatlerinde Gündoğdu Meydanı’nda Gezi direnişi çadırlarına yapılan baskında, saldırıyı çeken İzmir muhabirimiz İzzet Uysal da gözaltına alınarak, TEM’de yapılan sorgusunun ardından tutuklandı.

Son olarak 25 Haziran günü Erzingan’da da Umut Yayımcılık irtibat büromuzun kapısı kırılarak basılırken, Partizan okurlarının evlerinin de aralarında bulunduğu 9 ayrı yere baskın yapılarak Özgür Gelecek muhabirimiz Çetin Kirsiz’in de aralarında olduğu 9 kişi gözaltına alındı.

Muhabirimiz Kirsiz gözaltına alındığı günden itibaren açlık grevine girmiştir. Kirsiz dün TMŞ ekipleri tarafından Erzurum ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edildikten sonra tutuklanıp Erzurum H Tipi Hapishanesi’ne gönderilmiştir.

Muhabirlerimiz Uysal ve Kirsiz gibi bizim görevimiz gerçeği anlatmak, gerçeği kameramıza çekmek, gerçeği fotoğraflamak ve bunları en doğru, objektif bir şekilde aktarmaktır. Bu ülke gerçekliğini, bu ülkede zulme karşı direnen halkların öfkesini, direnişini, sevincini gazete ve sitemize yansıtmaktır…

Biz bu görevimizden asla vazgeçmeyeceğiz.

 

Muhabirimiz Çetin Kirsiz serbest bırakılsın!

Muhabirimiz İzzet Uysal serbest bırakılsın!

Okurlarımız serbest bırakılsın!

Özgür basın susturulamaz!

Özgür Gelecek gazetesi susmadı susmayacak!

 

ÖZGÜR GELECEK

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu