Güncel

İnşaat İşçileri Derneği kuruldu

H.Merkezi: “Artık Yeter” diyerek bir araya gelen inşaat işçileri İnşaat İşçilerinin Derneği’ni kurarak tüm inşaat işçilerine “Gelin, haklarımızı için birlikte mücadele edelim” dedi.

Hemen her gün inşaat işçilerinin bazen inşaattan düşerek, bazen derme çatma yapılmış çadırlarında yanarak hayatlarını kaybetmeleri gün geçtikçe artıyor. Öyleki son bir ayda 30, 2012’nin ilk 10 ayında ise 226 işçi hayatını kaybetti. Tek sorunları iş cinayetleri olmayan sağlıksız ve zor koşullarda güvencesiz çalışan inşaat işçilerinin ölümü, alışkın olduğumuz gibi egemenler ve onların uşakları tarafından her seferinde “kader” denilerek karşılanıyor, yaşanan katliam meşrulaştırılıyor.

İnşaat işçilerinin yaşadığı bu sorunlara karşı kurulan İnşaat İşçilerinin Derneği yaptığı yazılı bir açıklama ile kurulduğunu deklare etti ve şunları söyledi; “Bizler, kenetlenip birlik olmadığımız; gasp edilen haklarımız, hiçe sayılan hayatlarımız için birlikte mücadele etmediğimiz sürece, bu böyle devam edecek! Biz inşaat işçileri, bu gidişata dur demenin tek yolunun birleşmekten, örgütlü olmaktan geçtiğini biliyoruz. İşte bu yüzden bir araya geldik ve İnşaat İşçilerinin Derneği’ni kurduk. Gün geçtikçe çoğalıyor, güçleniyoruz. Biz yüz binleriz. Bizler dünyayı inşa edenleriz. Bu kez kendi geleceğimizi inşa ediyoruz. Bize dayatılan “kader”i değiştirmek için yola çıkıyoruz. Bu yolda tüm inşaat işçilerine sesleniyoruz: Bir meslektaşının sıkıntısı olduğunda, hakları gasp edildiğinde sen onun yanında olmazsan, yarın sen haksızlığa uğradığında bu kez senin yanında kimse olmaz. Gelin, haklarımız için birlikte mücadele edelim!”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu