GüncelManşet

Naciye Özdemir için yüzlerce kişi sokağa çıktı

Dersim: Dersim Halkı, Cobra tipi zırhlı araç tarafından ezilerek katledilen Naciye Özdemir için sokağa çıktı. Emek ve Demokrasi için Güçbirliği çağrısıyla “Mesut İlkbahar, Şükrü Abay, Naciye Özdemir Katledildi. Katiller Halka Hesap Verecek!” pankartıyla Sanat sokağı’nda toplanan yüzlerce kişiyle Naciye Özdemir’in katledildiği alana protesto yürüyüşü yapıldı.

HDP, DBP, ESP, EMEP, DHF, Partizan kurumları, Dersim HDP milletvekili Alican Önlü’nün katılımının yanı sıra esnafında kepenk kapatarak katılım yaptığı yürüyüşte sık sık “Dersim faşizme mezar olacak”, “Katil Devlet Hesap Verecek” sloganları atıldı. Naciye Özdemir’in katledildiği yere alkış ve zılgıtlarla yüründü. Emek ve Demokrasi için Güçbirliği adına DBP İl Eşbaşkanı Hülya Yer tarafından bir açıklama yapıldı. 

DersimAçıklamada Dersim’de süren askeri operasyonlarla birlikte dün yaşamını yitiren Naciye Özdemir ile birlikte, son bir ayda 3 sivilin katledildiğine dikkat çekildi. Yakın zamanda katledilen Mesut İlkbahar, Şükrü Abay gibi aynı devlet zihniyeti tarafından dün Naciye Özdemir’in de katledildiği dile getirildi. Yaşanan olay sonrasında savcılığın olay yerine gelmediği belirtilerek, Naciye Özdemir’i ezen araçtaki özel harekâtçıların halka tehditler savurarak olay yerinden kaçmaya çalıştıkları ifade edildi. Yer, Dersim Halkı’na birlik ve mücadeleyi birlikte büyütme çağrısı yaparak sözlerini tamamladı. Konuşmanın ardından Naciye Özdemir’in katledildiği yerde oturma eylemi yapılarak,  “Katiller halka hesap verecek”, “Direne direne kazanacağız” sloganlarıyla açıklama sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu