Güncel

Tekstil işçisi patronu tarafından katledildi

H.Merkezi: Tekstil işçisi Okan Gevrek, gasp edilen haklarını almak için açtığı dava nedeniyle patronu tarafından katledildi.

8 yıldır Megi Tekstil’de ütücü olarak çalışan Gevrek’in, sadece 4 yıl sigortası yatırıldığı için yıllık izin başta olmak üzere hiç bir hakkını kullanamadığı belirtildi. Hak gasplarına dayanamayarak patronla görüşen Gevrek, sigorta girişinin yapılmasını ve haklarının verilmesini isterken, Megi Tekstil patronunun bunu reddettiğini öğrenildi.

ETHA’ ya açıklamalarda bulunan Okan Gevrek’in ağabeyi Volkan Gevrek, “8 yıldır ütücü olarak çalışıyordu. Sadece 4 yıl sigortası yatırılmış. Bundan dolayı ne yıllık iznini ne de başka haklarını kullanamıyordu. Patronla görüştü ve sigorta girişinin yapılmasını istedi. Patron kabul etmeyince dava açtı” dedi.

Açtığı dava nedeniyle görüşeceğini iddia eden Megi Tekstil patronunun, Okan Gevrek’i pusuya düşürerek öldürdüğü belirtildi.

Tekstil işçisi Gevrek’in cenazesi otopsi içi Yenibosna’daki Adli Kurumu’na kaldırıldı. Gevrek, otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından defnedilecek.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu